müzik

Genel Bilgi

Akademimizde hafta içi her gün 17.30’da piyano solfej dersleri vardır. Farklı gün ve saatlerde programlanan yaylı nefesli solfej, gitar solfej, bateri solfej ve grup çalışmalarından ücret talep edilmemektedir.

 

Bireysel müzik derslerimiz 8 derslik, 16 derslik, 32 derslik, 40 derslik ve 64 derslik paketler halinde sunulmaktadır.

Hobi öğrencileri: 7 yaşına kadar olan çocuklar ve yetişkinler

Hazırlık öğrencileri: LCM başlang

Devamını Oku
London College of Music Sertifika Programı

Müzik eğitiminde disiplin, devamlılık ve başarı için LONDON COLLEGE OF MUSIC…

Tan Sağtürk Akademi Müzik Bölümleri LCM sınav merkezleridir.

Öğrenci ve öğretmen eğitimleri Tan Sağtürk Akademi - Çekmeköy bünyesinde verilmektedir. Yıl boyunca verilen LCM eğitimi yanında, sınavlardan 1 ay önce öğrencilere sınav provaları yapılmakta, branş öğretmenlerinden oluşturulan kurul tarafından son düzeltmeler yapılarak öğrencilerin kend

Devamını Oku
Piyano

Piyano dersine başlama yaşı öğrencinin fiziksel yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Eğitim haftada 1 ya da 2 ders olmak üzere, 45 dakika birebir özel ders şeklinde yapılır. Öğrencilerimiz yaş gruplarına göre açılan solfej derslerine de katılabilirler. Temel piyano eğitimi içeriğinde; nota okuma ve yazma, ritim ve koordinasyon çalışmalarına yer verilmektedir. Okuma yazma bilmeyen öğrencilere nota eğitimi resimler, stickerlerla eğlenceli bir şekilde verilir.

Devamını Oku
Gitar

Gitar dersine başlama yaşı öğrenciye göre değişir. Fiziksel yapısına göre seçilecek olan enstrümanla (örneğin Junior gitar) haftada 1 ya da 2 ders olmak üzere 45 dakika, birebir özel ders şeklinde yapılır. Öğrencilerimiz yaş gruplarına göre açılan solfej derslerine de katılabilirler. Temel gitar eğitimi nota okuma ve yazma ritim ve koordinasyon çalışmalarına yer verilmektedir. Gitar eğitimlerimiz öğrencinin talebine göre, Klasik Gitar, Akustik Gitar, Elektr

Devamını Oku
Viyolonsel (Çello)

Viyolonsel (Çello) dersine başlama yaşı öğrenciye göre değişir. Fiziksel yapısına göre seçilecek olan enstrümanla (örneğin 4/4, 3/4, 1/2, 1/4, 1/8 çello) eğitimi haftada 1 ya da 2 ders olmak üzere 45 dakika birebir özel ders şeklinde yapılır. Öğrencilerimiz yaş gruplarına göre açılan solfej derslerine de katılabilirler. Temel çello eğitiminde nota okuma ve yazma ritim ve koordinasyon çalışmalarına yer verilmektedir.

Devamını Oku
Keman

Keman dersine başlama yaşı öğrencinin uygunluğuna göre değişkenlik gösterebilir. İyi bir müzik kulağına ve gelişkin bir koordinasyona sahip olması gerekir. Genel olarak 5 yaşından itibaren, öğrencinin fiziksel yapısına uygun olarak seçilen enstrüman ile derse başlanmalıdır. Enstrümanın doğru seçilmesi çok önemlidir. Çocuğun kol boyuna orantılı olarak seçilecek keman ve arşe eğitimin ilk adımıdır. Akademimizde Suziki yöntemi ile ve klasik keman eğitimi y

Devamını Oku
Bateri

Bateri dersine başlama yaşı öğrencinin fiziksel yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Bateri derslerimiz birebir 2 bateri takımıyla öğretmenle birlikte ayna karşısında çalışarak gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerin evde bateri takımı yok ise çalışma pedi ve metronom alması istenir. Gelişim ped üzerinde metronomla yapılacak antrenmanlarla sağlanır. Bateri notası eğitimi derste ve öğrencilerin haftada 1 katılmaları gereken solfej ve birlikte çalma derslerinde verilir. Devamını Oku

Yetişkinler İçin Perküsyon

Yetişkin öğrencilerin çeşitli perküsyon Bongo, Darbuka, Def, Cembe Djembe, Marakas, Rainstik, Cajon, Conga gibi enstrümanlarla müzik yaptıkları derslerdir. Terapi anlamında da faydalı olan dersler kurumsal şirket çalışanları, arkadaş ve aile grupları için oldukça eğlenceli geçmektedir. Yetişkin perküsyon derslerinde solfej eğitimi şart değildir. Grup, solfej eğitimi isteyip istemediğine kendisi karar verir.

Devamını Oku
Flüt

Flüt dersine 10-12 yaş civarlarında başlanabilir. Eğitimi haftada 1 ya da 2 ders olmak üzere 45’er dakika, birebir özel ders şeklinde yapılır. Temel yan flüt eğitimi içeriğinde; nota okuma ve yazma ritim ve koordinasyon çalışmalarına yer verilmektedir.

Devamını Oku
Klarnet

Klarnet dersine başlama yaşı öğrencinin fiziksel yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Genel olarak başlama yaşı 12 olarak belirlenmiştir. Eğitimi haftada 1 ya da 2 ders olmak üzere 45’er dakika, birebir özel ders şeklinde yapılır. Klarnet eğitimi içeriğinde; nota eğitimi, klasik armoni eğitimi, melodi çalma ve kulak eğitimi gibi çalışmalara yer verilmektedir. Ülkemizde göre en çok tercih edilen klarnet türleri si bemol klarnet ve sol klarnettir.

Devamını Oku
Saksafon

Başlama yaşı 12 olarak belirlenmiştir. Solfej dersiyle birlikte yürütülen eğitim haftada 1 ders (45 dakika) Temel Müzik Eğitimi & Solfej ve 45 dakika saksafon dersi olmak üzere haftada 2 ders saati olarak uygulanır. Temel müzik eğitimi içeriğinde; nota eğitimi, klasik armoni eğitimi, melodi çalma ve kulak eğitimi gibi çalışmalara yer verilmektedir.

Devamını Oku
Ses Eğitimi ve Vokal Koçluğu

Şan eğitimi; çeşitli egzersizler sayesinde ses perdelerini doğru kullanarak armonik (uyumlu) sesler üretmeyi, sesi eğitip geliştirmeyi sağlar. Eğitimi haftada 1 ya da 2 ders olmak üzere 45 dakika, birebir özel ders şeklinde yapılır. Pop vokal ve şan öğrencilerinden kurulu ansamble gruplarında solfej dersleri ve çok sesli birlikte söyleme çalışmaları yapılmaktadır.

Şan derslerinde öğrenci doğru bir duruşa sahip olmayı ve doğru nefes almayı öğrenmenin yanı sıra diksiyon

Devamını Oku
Konservatuvar ve Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık

Konservatuvarın müzik bölümlerine hazırlık derslerimiz, o yılın sınav giriş müfredatına uygun olarak bale, solfej, piyano çalışmalarının birlikte yürütüldüğü bir programdır. Bugüne kadar sınava hazırladığımız tüm öğrencilerimiz konservatuvarların bale ve müzik bölümlerini kazanmışlardır ve eğitimlerine halen devam etmektedirler.

Devamını Oku