kişisel gelişim

İçinizdeki Şifacıyı Uyandırın

Tuba Küçükaksu ile "İçinizdeki Şifacıyı Uyandırın - Reiki Butik Eğitimleri" Tan Sağtürk Akademi Çekmeköy’de! Reiki ile tanışmak, ikinci seviyeye yükselip derinleşmek veya almış oldukları eğitimi tazelemek isteyenlere duyurulur!

Neden Reiki?

Migreniniz mi var? Uyku sorunu mu çekiyorsunuz? Ayak huysuzluğunuz mu var? Panik atak mısınız? Kronikleşmiş bir rahatsızlığınız mı var? Ve sebebine stres mi deniliyor?

Size şifa dolu bir haberimiz var. Bu ve benzeri rahatsızlıklarınızın tedavisinde kolay bir çözüm, %100 doğal bir yöntem var: Reiki. Bu yöntem kanser, kalp hastalıkları, kesikler, kırıklar, yaralar; grip, soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, güneş yanığı, deri problemleri gibi hastalıklar için de tedaviye destek olarak kullanılıyor. Tedavi sürecini kısaltıyor ve acıyı azaltıyor.

Bedenimizin kusursuz bir düzeni var. Bu düzen stresle, iç dünyamızdaki sıkıntılarla, bilinçaltımıza yerleşmiş inanç kalıplarımızla bozuluyor. Tüm bu duygusal sebepler, ruh sağlığımızı olduğu kadar, şaşıracaksınız ama fiziksel sağlığımızı da tehdit ediyor. Reiki, bedenimizin bu kusursuz düzene geri dönmesine ve ilahi akış içinde olmasına yardımcı oluyor.

Kendi kendinizin şifacısı olurken Reiki'yi başka şeyler için de kullanabilirsiniz.

Nelere mi?

Mesela toplantı öncesi korku ve heyecanınızı dindirmek için.

Üzerinizdeki stresi anında atmak için.

Enerjinizi yükseltmek için.

Zayıflamak ve sağlıklı olmak için.

Yaşlanma etkilerini azaltmak için.

Sigarayı bırakmak için.

Yaratıcılığınızı artırmak için.

Evcil hayvanınızı iyileştirmek için.

Ailenizle, arkadaşınızla ilişkinizin dengeli ve huzurlu olması için.

Ya da üniversite sınavına çalışan çocuğunuzun kolay öğrenebilmesi, odaklanabilmesi, hafızasının güçlenmesi için. Sizce bu ebeveyn olarak çocuğunuza verebileceğiniz çok güzel bir destek değil mi?

Nasıl bir şey bu Reiki?

Reiki, enerjisel bir tedavi yöntemidir. Yaşam gücü enerjisiyle çalışır. Bu enerji daima içinizdedir, hiç bitmez, faturasını ödeyeceğiniz bir kaynak değildir. Reiki'nin sonsuz bir şifa gücü olduğunu söyleyebiliriz. Bu şifa yönteminde kullanılan araç, ellerimiz. Neden mi? Çünkü avcumuzun içinde çakralar mevcut. Enerji avuç içimizden çıkıyor ve şifalanacağı yere ulaşıyor. Bilinçsiz de olsa ellerimizin enerjilerini yer yer kullanıyoruz. Çocukken annelerimizin ağrıyan yerimize elini koyması bir tesadüf değil.

Önceleri ulaşılması zor, sır gibi saklanan bu şifa yöntemi, artık destekleyici tedavi yöntemi olarak kabul ediliyor. Bu kolay, doğal ve mucizevi yöntemin yan etkisinin olmaması da onu mükemmel kılıyor.

Enerjiyi hissetmek için küçük bir deneme

Reiki için gerekli olan yaşam gücü enerjisi herkeste vardır. Uyumlama sayesinde bu enerjinin kanalı açılır ve şifa için kullanılır hale gelir. Bu yaşam enerjisini Reiki uyumlaması almadan siz de hissedebilirsiniz.

• Derin bir nefes alın.

• Dikkatinizi ellerinize verin.

• Ellerinizi 30 saniye boyunca hızlıca birbirine sürtün.

• Ellerinizi 5-6 cm uzaklıkta, avuç içleri birbirine bakacak şekilde tutun.

• Yavaş yavaş ellerinizi birbirinden uzaklaştırıp yakınlaştırın. Bunu yavaşça ama seri halde yapın.

• Ellerinizin arasındaki enerjiyi hissedin.

• Eğer emin olamadıysanız, tekrar deneyebilirsiniz.

USUİ REİKİ 2. SEVİYE

Reiki'yi iyice sindirip tam anlamıyla uyguladıktan sonra artık 2. seviyeyi almaya hazırsınız. Reiki'yi daha kapsamlı kullanmak için bu seviyede 3 kutsal sembolü öğreneceksiniz. Bu sembollerin her birinin ayrı bir sırrı ve kutsal özellikleri var. Bu semboller çok daha güçlü enerjilerin açığa çıkmasını sağlayacak.

Reiki 2'yi alırsanız;

• Reiki enerjisinin gücünü artırırsınız.

• Uzaktaki akrabanıza, eşinize dostunuza enerji gönderebilirsiniz. Ağrılarını dindirmek, hastalıklarını iyileştirmek, acılarını azaltmak için mesafelerin hiçbir önemi olmadığını deneyimlersiniz.

• Sezgileriniz güçlenir.

• Kişisel gelişiminiz için kendinize büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Çünkü Reiki 2. seviyeyi aldıktan sonra “başarısızlık ve değersizlik inancı gibi inanç kalıplarınız; yalnız kalma, parasızlık, sevgisizlik, aldatılma, hastalanma gibi tüm korkularınız” etkisini yitirmeye başlar.

• Evinizin, iş yerinizin veya istediğiniz bir mekânın enerjilerini temizleyebilirsiniz. Böylece o yerin daha huzurlu, keyifli, neşe dolu, bolluk ve bereket içinde olduğunu deneyimlersiniz.

• İstediğiniz her türlü eşyayı koruma altına alabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:

• Reiki kesinlikle bir din değildir.

• Reiki tıbbı reddetmez, tıbbi tedaviye destek olur.

• Reiki uyumlamasını herkes alabilir.

• Eğitimin sonunda eğitim kitapçığı ve katılım belgesi verilecektir.

• Eğitime gelmeden önce hafif yiyecekler yemenizi, alkol almamanızı ve bol bol su içmenizi öneririz.

 

Reiki, bu ücretleri ömrünüzde sadece bir kere verip ömür boyu kullanacağınız bir tedavi yöntemidir.

Reiki teknikleri eğitimleri 5 kişilik gruplar halinde veya kişiye özel birebir olarak da verilmektedir.

Geri Dön