bale ve dans

Klasik Bale

Bale sanatçıları küçük yaşlardan itibaren sanatla ilgilenmeye başladıkları için kendilerinde oluşan ruhsal ve fiziksel değişimleri net bir şekilde gözlemleyebiliyorlar. Böylece modern çağda öne çıkan “farkındalık” kavramı çocukluktan itibaren pratik yaşama geçmiş oluyor.

Tan Sağtürk Akademi, klasik bale eğitimine 4 yaşından itibaren öğrenci kabul etmektedir. 8 yaş ve üstü kayıtlarda öğrenciler fiziksel uygunluğu incelenerek ve daha önce bale yapmışlarsa seviyeleri tespit edilerek teknik sınıflara yerleştirilir.

Bale ders saatleri Hazırlık 1’den, 2. Teknik Sınıf’a kadar haftada 2 gün, 1’er saat yapılmaktadır. 3. sınıftan itibaren haftada 3 saat olan eğitimimiz, 2 saat Klasik Bale, 1 saat Jazz Dans eğitimi şeklinde verilmektedir.

Okullarımızda toplam eğitim, 4 yaştan başladığı takdirde 11 yıl sürmektedir. 2 yıl hazırlık, 8 yıl teknik eğitim alan öğrencilerimiz 1 yıl mecburi olarak okullarımızda staj görerek M.E.B. onaylı eğitmenlik diplomalarını almaya hak kazanırlar.

Okulun eğitim kadrosu konservatuar mezunu öğretmenlerin yanı sıra çocuklarla iyi diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen uzman kişilerden oluşmaktadır. Deneyimli öğretmenlerin verdiği bale eğitimi, üstün bir sanat zevki geliştirmenin dışında çocuğun sosyal ve fiziksel gelişimine de büyük katkıda bulunmaktadır.

Geri Dön