Dans

Dans yaşamın kendisidir. Dans varoluştan gelen, duyguların ve düşüncelerin ifade ediliş biçimidir. Her canlı içinde kendine ait bir dans yeteneği barındır; bu varoluşun gereklliliklerinden biridir. Dans ile kişi iç dünyasına doğru bir yolculuğa çıkar, duygularını keşfeder, çevre ile uyumu güçlenir... Dans gerçek sevgi ve mutluluğun anlamını hissetmektir.


Müzik; doğrudan doğruya duyum ve bilinç ile ilgili olarak beyni etkiler. Bu etkileşim fizyolojik ve psikolojik olarak hareketlerin bedensel yansıması ile dansa dönüşür. Yaşadığımızçağda unutulan birçok değerin arasında olan dans şimdi kendini özgürce ifade etme platformu buluyor.


Tan Sağtürk Akademi Dans bölümü; Tan Sağtürk koordinasyonunda ve Devlet Opera ve Balesi Bale Sanatçısı Cenk Karayel'in yönetiminde kurulan profesyonel ve akademik kadrosuyla değişik dans stilleri ile oluşturduğu sınıflarıyla her yaş grubundan amatör ve profesyonel dans tutkunlarına seçenekler sunuyor.

Klasik Bale

Bale, kuralları belli akademik dans (danse d’école) tekniğinin, başka sanatsal öğelerle de birleştirilerek bir sahne gösterisi oluşturacak biçimde sunulmasıdır. Bale terimi, bu akademik dans tekniği için de kullanılır. Bir gösteri sanatı olarak genellikle müzik eşliğinde, dekor ve sahne giysileriyle sunulan, son derece titiz bir danstır...

Bale hakkında daha fazla bilgi
Yetişkin Balesi

Yetişkin Bale

Gün içerisinde kendimizi birçok farklı ve aslında rahatsız olduğumuzu farkettiğimiz pozisyonlarda buluruz. Düzeltilmeyen bu duruş bozuklukları; yorgunluk, baş ağrısı, kronik kas gerginlikleri, sırt ve bel ağrılarına sebep olur.

Hangi yaşta olursak olalım bale egzersizleri, kişinin beden farkındalığını arttırır. Duruş bozukluklarının sistemli bir şekilde düzeltilmesi ile doğru duruş pozisyonunun bedende otomatikleşmesini sağlar ve bütün bunlara bağlı olarak, kan dolaşımı ve sindirim sistemi hızlanır...

Daha fazla bilgi
Modern Dans

Modern Dans dersi için, öğrencinin 14 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Dersin içeriğinde yoga hareketlerinden oluşan strech ve yer çalışması, ortada yapılan hareketlerle koreografi çalışması yer almaktadır. Amaç bedensel farkındalığı yaratmak ve bununla birlikte en doğal yoldan vücudu dans edebilecek forma sokmaktır.

Jazz Dans

Jazz Dance dersi için, öğrencinin 14 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Klasik Balenin African Ritmleriyle buluştuğu içinde Funk, Lirik Jazz, Modern Jazz, Combo gibi branşların yer aldığı Afrika kökenli, özgürlüğün doyasıya yaşandığı bir dans türüdür. Kullanım alanları ;Günümüzde akademik sahne düzeninde yer aldığı gibi, tv showlarında, müzikallerde, filmlerde ve son zamanlarda kliplerde de kullanılmaktadır.

Street Jazz

Street jazz öğrencilerinin 7 yaşını doldurması gerekmektedir. Öğrencilerimiz 7-8 yaş / 9-10 yaş / 11-13 yaş / 14 – 16 yaş grupları olarak çalışmalarını yapmaktadırlar.

Latin Dansları

Latin Kids ( 7-12 yaş ) arası grupların katıldığı bir programdır.Haftada 1 gün 1 saat 15 dakika süreyle salsa, chacha, bachata, rumba türlerinde çalışmalar yapılmaktadır.

Latin Genç (13–17 yaş) arası öğrencilerin katıldığı Latin dans grupları birçok türde dans çalışmalarına devam etmektedirler.

Latin Yetişkin 18 yaş üstü öğrencilerin katılımıyla başlangıç, orta seviye, ileri seviye sınıflarından oluşur.Öğrencinin seviyesi deneme dersinde tespit edilerek uygun sınıflara yerleştirilir.

Konservatuvar Bale Bölümüne Hazırlık

Konservatuvarın bale bölümlerine hazırlık derslerimiz, o yılın sınav giriş müfredatına uygun olarak; bale, gerekirse solfej, piyano çalışmalarının birlikte yürütüldüğü bir programdır. Bugüne kadar sınava hazırladığımız tüm öğrencilerimiz konservatuvarların bale ve müzik bölümlerini kazanmışlar ve eğitimlerine halen devam etmektedirler.

Özel Günleriniz için Eğitimlerimiz

Düğün nişan mezuniyet vb. özel günleriniz için dans eğitimleri

Kişiye özel olarak; almak istediği dans birebir özel ders şeklinde verilebilir. Düğün dansı, vals, tango vb. dersler, eşli veya özel grup olarak belirlenecek gün ve saatlerde gerçekleştirilebilir.